Шановні юридичні споживачі та фізичні особи-підприємці!

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами, в тому числі і Вами, регулюються ЦК України, ГК України, ЗУ «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією (далі ПКЕЕ), іншими чинними нормативно-правовими актами України та договором про постачання електричної енергії, який укладений між сторонами на основі типової форми, затвердженої постановою НКРЕ від 31.07.1996 року за № 28 із наступними змінами та доповненнями.

Як вбачається з положень п. 1.2. ПКЕЕ, розрахунковий період – це період часу, зазначений у договорі, за який визначається обсяг спожитої та/або переданої електричної енергії, величина потужності та здійснюються відповідні розрахунки, але при цьому не співпадає з календарним місяцем!

Попередня оплата – це оплата до початку розрахункового періоду повної вартості прогнозованого обсягу споживання електричної енергії у найближчому наступному періоді (п.1.2 ПКЕЕ).

Оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем, як правило, у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період (п. 6.6 ПКЕЕ).

Початок та тривалість розрахункового та/або планового періоду для розрахунку плати за спожиту електричну енергію, форма та порядок оплати, терміни здійснення планових платежів та остаточного розрахунку зазначаються у договорі між постачальником електричної енергії та споживачем.

Згідно з умовами Договору, розрахунковим періодом вважається місяць, починаючи з відповідного числа попереднього місяця по відповідне число звітного місяця.

Тому поширена думка споживачів про те, що ПАТ «Закарпаттяобленерго» виставляє рахунки на здійснення попередньої оплати за період на два місяці вперед, є хибною. Оскільки споживач оперує поняттям «календарного місяця», а не «розрахункового періоду», що в свою чергу, не відповідає дійсності. Розглянемо це на прикладі:

Так, у пані Світлани, яка є власником «Фітнес центру» і з якою укладено типовий договір про постачання електричної енергії, розрахункова дата є 7 число. Отже, 7.11.2013 року в неї закінчився розрахунковий період листопада, який тривав з 7 жовтня по 7 листопада.

Цього ж числа пані Світлана надала в МРЕМ звіт про використану електричну енергію. Там їй видали 2 рахунки:

- перший, «коригуючий» за листопад 2013 року, в якому вказуються результати за місяць, який закінчився (тобто, відомості про необхідність доплати або відсутність боргу).

- другий, «авансовий» на наступний розрахунковий період січня 2014 року. Тут зазвичай постає питання: чому на січень 2014 року?! Тому що сьогодні діє розрахунковий період грудня 2013 року, аванс на який ми вже сплатили 4.11.2013 року, тобто за 3 дні до його початку. Рахунок на січень 2014 року ми маємо сплатити в даному випадку до 4 грудня 2013 року.

Різницю між календарним місяцем та розрахунковим періодом можемо побачити на наступному графіку.


Дана схема розрахунків є складною, але вона визначена діючими ПКЕЕ. Тому енергопостачальник готовий до будь-якої співпраці зі споживачами, в тому числі, у разі необхідності, з виїздом на об’єкт споживача.

За додатковою інформацією у Вас є можливість звертатися у відповідний (М)РЕМ або у відділ розподілу та контролю за режимами споживання електроенергії енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго» за контактним тел. (0312) 63-87-92.

Також ПАТ «Закарпаттяобленерго» пропонує споживачам спрощену систему розрахунків за використану електроенергію через Інтернет (додаткова інформація міститься на офіційному сайті компанії www.energo.uz.ua). До речі, пані Світлана задоволена такою можливістю.

Дякуємо нашим споживачам - сумлінним платникам. Сподіваємося на порозуміння та плідну співпрацю в подальшому.


ПрАТ "Закарпаттяобленерго" 89412, Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с.Оноківці, вул. Головна, 57
e-mail: kanc@uz.energy.gov.ua

Сайт teplo.gov.ua "www.teplo.gov.ua"

https://pay.zakarpat.energy Товариство пропонує своїм побутовим споживачам нову послугу, для користування якою потрібно лише, мати доступ до мережі Інтернет та платіжну картку. Читати далі...База відпочинку «Енергетик» пропонує недорогий відпочинок у будь-який період. Читати далі...


Офіційний веб-сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "mpe.kmu.gov.ua"


Офіційний веб-сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) "www.nerc.gov.ua"Головна сторінка  |  Історія товариства  |  Керівництво  |  Оголошення  |  Прийом громадян  |  Наші реквізити

@ 2002-2013
Сайт розроблено службою ІТ ПрАТ "Закарпаттяобленерго"